LajmeRajonTopLajm

Erdoğan takohet me Thaçin në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bëhet e ditur se Erdoğan dhe Thaçi u takuan për mëngjes në rezidencën Vahdettin në Stamboll.

Gjithashtu në këtë program i pranishëm ishte edhe zëdhënësi i Presidencës, turke İbrahim Kalın.

Related Articles

Back to top button
Close
Close