LajmeMaqedoniTopLajm

DALIN FOTO Oliver Spasovski dhe Vice Zaev me narkobosat qe janë në kerkim nga policija

Portali smartnews ka publikuar një lajm ku inkriminon ministrin e MPB-së Oliver Spasovskin dhe vëllaun e kryeministrit Zoran Zaev.

Në rrjetet sociale, u zbuluan foto të personave që dyshohet se janë në krye të hetimit që po zhvillohet në Greqi këto ditë. Ajo që është shumë interesante për publikun është se në këto fotografi ata janë në shoqërinë e anëtarëve të udhëheqjes shtetërore të LSDM-së dhe Qeverisë.

Në rrjetin social “Twitter”, një përdorues me emrin e përdoruesit @ m0rban, postoi foto që tregojnë Oliver Spasovski, vëllain e Kryeministrit Zëvendës Zaev dhe zyrtarë të tjerë të shquar të qeverisë, të ulur në të njëjtën tryezë me, siç pretendon përdoruesi i Twitter – “drogë- bosët nga Grcec ”të cilët janë nën hetim nga policia dhe Prokuroria Publike këto ditë.

Sipas prokurorit Ruskovska, veprimi u komprometua nga fakti që “bosët” kryesorë të grupit kriminal kishin ikur, gjë që shkaktoi një numër spekulimesh se ata ishin paralajmëruar më parë nga zyrtarë të lartë. Nëse fotografitë dhe njerëzit provojnë se janë autentike, nuk është për t’u habitur që ata u larguan, kur fotografitë që datojnë nga jo shumë kohë më parë, ato janë në shoqërinë e zyrtarëve më të lartë të Qeverisë dhe LSDM-së.

Përveç nënkryetarëve të mirënjohur Vice Zaev dhe Oliver Spasovski, fotografitë në shoqërinë e anëtarëve të dyshuar të kartelit të drogës tregojnë edhe Dragan Nikoliç, i cili është Sekretar i Shtetit në Ministrinë e Mbrojtjes.

Për ta bërë ironinë edhe më të madhe, pretendohet se zoti i drogës bëri një foto me kreun e NTS, një departament i Ministrisë së Brendshme, për të luftuar kundër trafikut të drogës.

DALIN FOTO Oliver Spasovski dhe Vice Zaev me narkobosat qe janë në kerkim nga policija

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close