LajmeMaqedoniTopLajm

Censusi/ Xhaçka takohet me Grubin: Mbështesim nismën, çdo qytetar shqiptar në Maqedoninë e Veriut të regjistrohet

Prej ditësh, zëvendës Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ndodhet në Shqipëri, ku është takuar me krerët më të lartë të PS, PD dhe LSI.

Fokus në këto takime ka qenë Censusi në Maqedoninë e Veriut, që fton çdo qytetar shqiptar atje të regjistrohen.

Së fundmi, Grubi është takuar me ministren e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila ka treguar mbështetjen e plotë të Shqipërisë për nismën e regjistrimit të popullsisë.

Po ashtu, përmes një postimi në “Tëitter”, ministrja Xhaçka fton qytetarët shqiptarë në Maqedoninë e Veriut të bëhen pjesë e kësaj nisme.

 

Postimi i plotë i Xhaçkës:

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close