LajmeMaqedoniTopLajm

“Behtel Enka”, antikorrupsioni reagon ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese javën e ardhshme do të sqarojë vendimin se pse nuk kanë nisur procedurën për ligjin që zgjodhi konsorciumin amerikano-turk “Behtel-Enka” të ndërtojë pa tender korridoret 8 dhe 10. Këtë e ka konfirmuar kryetarja e gjykatës, Dobrila Kacarska. Sot kryetarja kundër korrupsionit, Biljana Ivanovska, tha se pas vendimit të gjykatës nuk kanë çfarë të kërkojnë më shumë.

“Jemi shumë të interesuar se cili do të jetë ai shpjegim, aq më tepër që nisma jonë është bazuar në nene që janë pjesë e Kushtetutës, në nene kushtetuese. Jemi shumë të interesuar për shpjegimin me të cilin u refuzua kjo iniciativë dhe përveç kësaj, interes dhe dyshim të veçantë, na ngjalli falënderimi i shprehur nga Artan Grubi për gjykatësit kushtetues”, tha Biljana Ivanovska, kryetare e KSHPK-së.

Related Articles

Back to top button
Close
Close