LajmeMaqedoniTopLajm

Arben Taravari, sa mirë që Rama u kujtua se këtu ka shqiptarë por ja huqi

Kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ndaj apelit të Edi Ramës për regjistrimin në Maqedoninë e Veriut, ku Rama theksoi se ky akt është falë vizionit patriotik dhe republikan të Ali Ahmetit.

Taravari shkroi gjithashtu se vizioneri për të cilin flet Rama është pikërisht ai që ndaloi regjistrimim paraprak.
Postimi i plotë:

Më në fund, ai që na ka lakuar ne shqiptarëve në Maqedoni, është as më shumë e as më pak por vet kryeministri i Shqipërisë z.Edi Rama. Si fillim e falemnderojmë z.Ramën që u kujtua se në Maqedoni ka shqiptarë. Më mirë vonë se kurrë!
Por na vjen shumë keq kur dëgjojmë se si ngatërrohet keq me fakte e emra, sepse bashkëautor me azilantin e Hungarisë, që siç the ti nuk la dy gurë bashkë për ta huq regjistrimin paraprak është pikërisht ai që ju i thoni vizionar.

 

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close