LajmeMaqedoniTopLajm

AMBASADORJA BYRNES VËZHGON ZGJEDHJET KUVENDARE NË RMV

Ambasadorja amerikane në Shkup, Kate Byrnes, e ka komentuar procesin zgjedhor në vend, ku qytetarët votojnë për përbërjen e re kuvendare të Maqedonisë së Veriut.

Nëpërmjet cicërimës në rrjetin social Twitter, ambasadorja Brynes është shprehur e kënaqur me votimin e qytetarëve.

Ajo ka bërë të ditur se do t’i vëzhgojë zgjedhjet së bashku me një ekip të ambasadës dhe OSBE-së.

“Jam e kënaqur të shoh qytetarët e këtij vendi të marrin pjesë në procesin demokratik. Ekipe nga Ambasada amerikane së bashku me OSBE-nëë, shoqërinë civile dhe vëzhgues të tjerë ndërkombëtarë do t’i vëzhgojnë zgjedhjet dhe unë do të jem aty përkrah tyre”, shprehet ambasadorja Byrkes.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close