LajmeMaqedoniTopLajm

Ali Ahemti në mbledhjen e thirur nga Grubi, BDI sot ndez motorët për 3 Tetorin (VIDEO)

Lideri i BDI së Ali Ahmeti thirri sot në selinë e partisë së tij kryetarët e degëve për të biseduar për dy tema që kanë të bëjnë me zhvillimet në vend informon.

Çështja e parë sipas tij është regjistrimi i popullësisë sepse ju e shihni se është politizuar dhe ekzagjeruar.

Ahmeti tha se jemi këtu për të marrë informacionet e duhura për të shpjeguar në terren ecurinë e kësaj ndërmarrjeje të përbashkët që është një detyrim dhe obligim edhe nga Eurostat por edhe nga BE.

“Nuk është ndërmarrje që të ndajë njerëzit në shumicë apo pakicë,t’i ndajë në maqedonas, shqiptarë apo tjerë” deklaroi lideri i partisë më të madhe shqiptare Ahmeti .

Pika e dytë sipas tij janë zgjedhjet lokale

“Nga këtu fillon diskutimi për ecurinë e zgjedhjeve,për përgatitjen e zgjedhjeve lokale, zhvillimet e brendshme në BDI sa u takon këtyre zgjedhjeve deklaroi Ali Ahmeti.

Sot është fillimi i përgatitjes për 3 tetorin e këtij viti për zgjedhjet lokale që do të organizohen u shpreh jeez integrist.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close