LajmeMaqedoniTopLajm

Albon Xhemaili: Këshilli votoi ti meret uji Urviçit (Video)

Sot banorët e fshatit Siniçan kanë protestuar para komunës së Bogovinës lidhur me faktin se banorët e fshatit Urviç nuk i lejojnë të marin një burim uji i cili so tu siguronte ujin e pijes.

Sot këshilli i komunës ka mbajtur seancë të jashtëzakonshme dhe ka vendosur që të mbështes banorët e Siniçanit që të mund ta marin këtë ujë.

Artikuj të ngjashëm

Gjithashtu lexo
Close
Back to top button
Close
Close