LajmeMaqedoniTopLajm

Albin Kurti, Kosova ka Glauk Konjufcën kryeparlamentar dhe U.D president i vendit

Pas zgjedhjes së Glauk KOnjufcës kryetar i kuvendit të Kosovës ku i njejti sipas kushtetutës mer me automatizëm edhe detyrën U.D të kryetarit të Kosovës.

Pas kësaj menjëher ka dalë në pres konferencë Albin Kurti i cili tha se Kosova tani më ka Glauk Konjufcën kryeparlamentarë dhe u.d President. E na presim nga presidenti të na ftojë e të na mandatoj.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close