LajmeMaqedoniTopLajm

Ahmeti për Zaevin: Ai bën deklarata pasi i pi 2-3 raki e pastaj kërkon falje (video)

Ali Ahmeti protagonist i dorës së parë në luftën për çlirimin e Kosovës i ftuar në “Çim Peka Live” ka folur për aktakuzën ndaj Thaçit dhe për çështjen e kufijve. Ai gjithashtu u shpreh se pas luftës së Kosovës janë bërë gabime dhe tha se në gjykatën e Hagës është paraqitur dhe ka pohuar se asnjë ushtar i Ushtrisë Clirimtare Kombëtare nuk do akuzohet për krime lufte. Kreu i BDI foli edhe për zgjedhjet ne Maqedoni dhe për nismën për një kryeministër shqiptar. Ai pohoi se do jenë koalicionet postzgjedhore. Ahmeti gjithashtu nuk mohoi mundësinë e qeverisjes me Zoran Zaev, ndërkohë u bëri të gjithë shqipëtarëve në RMV ta mbështesin në zgjedhjet e 15 korrikut.

https://www.facebook.com/syrimedia/videos/259841078649109/

Related Articles

Back to top button
Close
Close