LajmeMaqedoniTopLajm

Afrim Gashi: Dëshiroj nga zemra t’ia uroj fitoren Albin Kurtit, radhën e kemi ne

Ashtu siç edhe pritej, sonte për të satën herë Kosova dëshmoi vetëdijen e lartë politike dhe pjekurinë kombëtare për ta bërë ndryshimin. Siç ishte paralajmëruar, referendumi vërtet ndodhi.
Shqiptarët e Kosovës edhe një herë na bindën se janë të gatshëm për kapitull të ri.
Duke i përgëzuar për këtë maturi politike dhe këtë ditë zgjedhore, dëshiroj nga zemra t’ia uroj fitoren ish kryeministrit dhe kryeministrit të ri, Albin Kurti, duke qenë i bindur se më në fund Kosova po hyn në dekadën e sovranitetit shtetëror dhe stabilitetit politik.
Radhën e kemi ne!
Afrim Gashi

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close