LajmeMaqedoniTopLajm

A ishte Artan Grubi përkthyes për hetimet ndaj UCK-së në Shtëpinë e Verdhë, ja si përgjigjet (VIDEO)

Zevendeskryeministri i pare i Maqedonise se Veriut, Artan Grubi, ka thene se nuk deshiron te perfshihet ne debatet parazgjedhore ne Shqiperi, kur u pyet nese ai dhe jo kreu i Partise Demokratike te Shqiperise, Lulezim Basha ka qene përkthyes për hetimet e Eulexit ndaj UCK-së në Shtëpinë e Verdhë, sic deklaroi nje dite me pare zyrtari i larte i PD-se, Edi Paloka, shkruan gazeta LAJM

“Nuk dua të bëhem pjesë e debatit parazgjedhor atje, në skenën politike në Shqipëri. Është një temë që është ezauruar tani 10 vite më radhë, çdo gjë është transparente dhe gjithkush e din se çfarë pune ka bërë, ku ka punuar dhe çka ka punuar. Mund ta lexoni edhe CV-në time në vebfaqen e Qeverisë”, deklaroi Grubi në pyetjen e parashtruar nga gazeta LAJM, nëse ai ose Lulëzim Basha ka qenë përkthyes në Shtëpinë e Verdhë në Shqipëri.

Nje dite me pare zyrtari i larte i Partise Demokratike ne Shqiperi, Edi Paloka,tha se përkthyesi në Shtëpinë e Verdhë ishte Artan Grubi dhe jo Lulzim Basha. “Që Lulzim Basha, siç deklaroi dhe prokurori i EULEX-it nuk kishte qenë KURRË pjesë e asnjë hetimi ndaj UÇK-së. Që, siç pohoi edhe miku yt Baton Haxhiu në Opinion, pretendimi se Lulzim Basha ka qenë i pranishëm në arrestimet e komandantëve të UÇK-së është gënjeshtër”, u shpreh Palokaj.

https://www.facebook.com/watch/?v=1611268582385968

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close