LajmeMaqedoniTopLajm

Sela përkujton vdekjen e Skenderbeut, vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook e ka kujtuar heroin kombëtar, Gjergj Kastrioti-Skënderbeun, në përvjetorin e vdekjes së tij si dhe tre dëshmorët e historisë më të re të popullit shqiptar, vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Sela ka shkruar se Gjergj Kastrioti – Skenderbeu u bë frymëzim për rilindasit në ngritjen dhe zhvillimin e kombit shqiptar.

Postimi i plotë:

http://

Related Articles

Back to top button
Close
Close