LajmeMaqedoniTopLajm

VIDEO/ KOALICIONI ASH&AAA EDHE NË SAMITIN GLOBAL ME KËSHILLTARIN E ISH PRESIDENTIT OBAMA

Ziadin Sela dhe Afrim Gashi përfaqësuan shqiptarët në Samitin Global duke elaboruar sitiatën aktuale në Maqedoninë e Veriut.

Në Samit gjithashtu të pranishëm ishin edhe diplomati amerikan James Pardew, i cili ishte ndërmjetësues për Marrëveshjen e Ohrit në vitin 2001, këshilltari i Barack Obamës Kavine Lampe, profesoresha e shkencave politike nga Florida Judithanne, kryetari i Vatrës Elmi Berisha, profesorë dhe diplomatë nga e gjithë bota.

Video Player

Related Articles

Back to top button
Close
Close