LajmeMaqedoniTopLajm

Sela: Jemi në situatë më të vështirë se në kohën e Gruevskit

 

Sela thotë se Dimitar Kovaçevskin e ka pasur rastin ta shohë në Kuvend kur është miratuar buxheti, e ka përgëzuar për pozitën e re dhe ka shprehur shpresën se do të kontribuojë për demokracinë dhe daljen nga kriza.

Lajmi vazhdon pas reklamës…
Po ju bien flokët? Reagoni tani dhe parandaloni derisa të jetë tepër vonë! Rigjeneron dhe rikthen shkëlqimin.

Tani jemi në një situatë më të vështirë se në kohën e Gruevskit. Sepse atëherë kishim shpresë për ndryshim. Tani kemi një situatë më të keqe në gjyqësor.

“Çdo ditë shohim që ndjekim të njëjtën logjikë, vetëm emrat kanë ndryshuar”, tha Sela.

Sela thotë se si vend kandidat për anëtarësim në BE duhet të kërkojmë ndihmë për gjyqësorin nga BE, pavarësisht se ende nuk jemi anëtar dhe nuk kemi hequr dorë nga një pjesë e sovranitetit.

Ai beson se dikush nga jashtë duhet të vijë të gjykojë për kontestet që ka dyshime.

Related Articles

Back to top button
Close
Close