BotaLajme

NAVALNI: PUTINI QËNDRON PAS HELMIMIT TIM

Kritiku i Kremlinit, Alexei Navalny, tha se presidenti rus, Vladimir Putin, qëndron pas helmimit të tij të dyshuar. “Pohoj se Putin qëndron prapa krimit dhe nuk mund të ketë një version tjetër për atë që ka ndodhur”, tha Navalny për gazetën gjermane Der Spiegel. Nga Kremlini janë kundërpërgjigjur se agjencitë perëndimore të intelegjencës, në vecanti agjentët e CIA-s amerikane, punojnë me liderin e opozitës ruse Aleksej Navalni – ka deklaruar zëdhënësi I Putinit.

Related Articles

Back to top button
Close
Close