Bota

Macron: Ne e respektojmë Turqinë, jemi gati për dialog

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar: “Ne e respektojmë Turqinë, jemi gati për dialog, por presim respekt për sovranitetin evropian dhe ligjin ndërkombëtar”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Related Articles

Back to top button
Close
Close