LajmeSport

Lëndohet njeriu më i shpejtë në botë, këput ligamentet e këmbës

Usain Bolti ka pësuar lëndim të rëndë, duke luajtur futboll në një ndeshje miqësore futbolli në Britaninë e Madhe.

Tetë herë fituesi i medaljes së artë olimpike, i cili është 37 vjeç dhe doli në pension në 2017, pësoi një thyerje të thembrës së Akilit gjatë “Soccer Aid”, një ndeshje që mbahet çdo vit për të mbledhur fonde për “UNICEF”-in.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close