LajmeMaqedoniTopLajm

Grubi: Është interesante që akuzat të vijë nga një Derivat i BDI-së

Pas akuzave të Izet Mexhitit, zëvendësministri parë Artan Grubi ka deklaruar se është shumë interesante që akuza të vijë nga një derivat i Bashkimit Demokratik për Integrim, shkruan Top24.

Grubi poashtu potencojë se Mexhiti ka patur rolë të drejtëpërdrejtë nëpërmjet të kushëririt të parë të tijë që ka udhëhequr me ministrin e ekonomisë dhe dy ministrat të cilët ai i ka propozuar,është roli i tijë i drejtëpërdrejtë sepse ai ka udhëhequr me këto ministri në tre mandate nëpërmjet degës së Çairit,të cilët i ka emruar ai vetë sepse ai ishte vetë kryesus i BDI-së në Çair,ishte nënkryetar partije,ishte kryetar komune,deputet,kryetar dege,ishte edhe shefi BDI-së për gjithë Shkupin,poashtu edhe shefi i qendrës analitike,dhe i kishte dhe tre mandate të ministris për të cilat akuzon Mexhiti.

Mir tha Ali Ahmeti mos pështy përpjetë se të bije në ftyrë,deklaroi Grubi.Top24

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close