KurioziteteLajme

Doli në ankand nga shtëpia Osenat, ja sa u shit kapelja e Napoleon Bonapartit

Një kapelë e Napoleon Bonapartit, dykorni i famshëm i zi me kokadën e tij blu, të bardhë dhe të kuqe, u shit sot në ankand për 1.932 milionë euro duke tejkaluar shumë vlerësimet e shtëpisë së ankandeve Osénat.

”Kjo shitje tërhoqi koleksionistë nga e gjithë bota dhe krijoi entuziazëm të madh duke thyer rekordin e saj”, deklaroi shtëpia e ankandeve.

Në vitin 2014, një kapelë Napoleon u shit për 1,884 milionë euro. Top24

Related Articles

Back to top button
Close
Close