BotaLajmeTopLajm

BRUKSELI MBYLL KAFENETË DHE BARET

Kafenetë dhe baret do të mbyllen duke nisur nga nesër në të gjithë territorin e rajonit të Brukselit për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri, që është përshpejtuar në kryeqytetin belg, njoftuan sot autoritetet.

Masa është parashikuar për një muaj, deri më 8 nëntor. ”Konsumi i alkoolit në hapësirat publike është i ndaluar në 19 komuna të rajonit”, theksoi një zëdhënëse e ekzekutivit rajonal.

Restorantet mund të qëndrojnë të hapura./Atsh

Related Articles

Back to top button
Close
Close