LajmeMaqedoniTopLajm

Bekim Jashari: Mos ma keqpërdorni emrin me të pavërteta! (FOTO)

Bekim Jashari

Sqarim për opinionin publik!

Në një vizitë në Tiranë, bashkë me homologun dhe mikun tim Ramiz Lladrovci, sapo shikova lajmin në disa portale që “Ziadin Sela takon Bekim Jasharin djalin e Hamzë Jasharit”, prandaj për hirë të opinionit publik dhe të së vertetës me duhet të sqaroj që takimi për të cilin flet lajmi jo i vërtet ka ndodhur 2 vite me parë, një takim i rastësishëm në ceremoninë e përurimit të lapidarit të luftëtarëve Kamer dhe Murat Loshi, në fshatin Pemishtë.

Pas përurimit të lapidarit familja e luftëtarëve kishte organizuar drekë në një restaurant në Mitrovicë, ku kemi drekuar dhe biseduar me të pranishmit, në mesin e tyre edhe me z. Sela.

Marrë parasysh që nesër në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet parlamentare dhe sot është heshtje parazgjedhore publikimi i lajmeve të tilla të pavërteta është në kundërshtim me vlerat tona demokratike e kombëtare.

Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, ashtu si të gjithë shqiptarët tjerë duhet të jenë të bashkuar sepse vetëm kështu mund t’i arrijmë aspiratat tona të fuqizimit e faktorizimit të shqiptarëve në Ballkan dhe Evropë.

https://kk.rks-gov.net/…/kryetari-z-bekim-jashari-mori-pje…/

Related Articles

Back to top button
Close
Close