LajmeShowbiz

Bebe Rexha merr çmim në “Billboard Music Awards”

Këngëtarja me famë botërore, shqiptarja, Bebe Rexha, në ngjarjen “Billboard Music Awards” ka fituar çmimin kënga më e mirë e zhanrit “Dance/Electronic” me këngën “I’m Good (blue)” në bashkëpunim me yllin David Guetta, raporton DailyMail.

Rexha këtë vit është nominuar në tri kategori: “ Top-bashkëpunimi”, “Top-kënga Billboard Global” dhe “Top-kënga Dance/Electronic”.

Shqiptarja gjatë spektaklit bëri edhe një performancë për të cilën u vlerësua lartë nga kritikët dhe fansat e saj të cilët e komplimentuan nëpër rrjetet sociale.

Ajo është shfaqur në tapetin e kuq të ngjarjes e veshur me fustan të zi të kombinuar me një material vezullues ngjyrë argjendi të cilin e shoqëroi me doreza të gjata nga një material transparent me ngjyrë të zezë.

Më poshtë Bebe Rexha dhe Anna Sitar në tepihun e kuq.

Rexha në tepih të kuq ka pozuar edhe bashkë me yllin e TikTok-ut, Anna Sitar e cila kishte veshur një kostum të kuq njëpjesësh.

Ylli tjetër, Taylor Swift ishte fituesja më e madhe e natës pasi fitoi 10 mikrofona të artë, duke përfshirë edhe çmimin kryes.Top24

Related Articles

Back to top button
Close
Close