LajmeMaqedoniTopLajm

Azir Aliu :Është një moment i rëndësishëm për të reflektuar për të drejtat e fëmijëve në erën e digjitalizimit

Ministri i Shoqëris Informatike dhe Administratës Azir Aliu ,për Ditën  Botërore të Fëmijëve  ka deklaruar se tani është momenti i duhur për të reflektuar në mënyrë të veçantë për të drejtat e fëmijëve në erën e digjitalizimit,shkruan Top24

Poashtu Aliu ka potencuar se prioriteti i MSHIA është ndërtimi i një ambienti të besueshëm ku fëmijët mund të ndajnë çështje apo probleme që hasin në internet,dhe se duhet së bashku ti inkurajojm ata të raportojnë abuzimet apo sjelljet e pakëndshme që hasin në rrjetet sociale apo në media online.Top24

 

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close