BotaLajme

Australi, mbi 6 milion qytetarë futen në karantinë

Nga nesër në mesnatë 6,6 milionë persona do të izolohen në Australi për shkak të një rritjeje të rasteve me koronavirus, raportoi CNN.

Victoria, qyteti më i prekur, dhe New South Wales do të bllokohen për herë të parë që nga fillimi i pandemisë Covid-19.

Viktoria regjistroi rritjen më të lartë ditore me 127 raste të reja.

Related Articles

Back to top button
Close
Close